8 VÝHOD ELEVATION TRAINING MASK

ELEVATION TRAINING MASK

Patrí medzi absolútne špičky. Predstavuje výbornú pomôcku pre zvýšenie vašej kondície a vytrvalosti. Ak chcú špičkoví športovci zlepšiť svoj výkon, trénujú v miestach s vyššou nadmorskou výškou. A práve táto maska simuluje takýto tréning. Po návrate do normálnych podmienok je ich výkon lepší, sú rýchlejší a silnejší, majú väčšiu odolnosť a to práve vďaka tréningu vo vyššej nadmorskej výške. Maska je vyrobená práve pre ten účel, že dýchate menej kyslíka – vytvára vzduch redší. Pri znížení príjmu kyslíka si telo spotrebu reguluje niekoľkými spôsobmi – viac červených krviniek a nové kapiláry (malé krvné cievy) zvýši prenos kyslíka z pľúc do zvyšku tela efektívnejšie.

VÝHODY TRÉNINGOVEJ MASKY ELEVATION

  1. výmena kyslíka je viac efektívna
  2. navýšenie energie
  3. zvýšenie duševnej a fyzickej výdrže, získate viac rýchlosti a odolnosti
  4. zvýšenie kapacity pľúc – naučí kontrolovať dych pri záťaži
  5. vymeniteľné nadstavce umožňujúce navýšenie záťaže a nadmorskej výške
  6. regulácia intenzity vzduchu – efektívnejší prenos kyslíka z pľúc do celého tela
  7. 3 rôzne nadstavce podľa úrovne intenzity regulácie (regulácia vzduchu, ktorý dýchate)
  8. vyrobená z gumy a tvrdeného PVC, obal masky je zo špeciálneho neoprénu

NÁVOD

Súčasťou „Elevation“ tréningovej masky sú nadstavce, ktoré umožňujú 6 stupňov intenzity cvičenia. Normálny 60 minútový tréning je teraz s maskou znížený na 20 minútový tréning. Pred tým, než začnete svoj pravidelný tréning, nasaďte si masku, aby si telo na ňu zvyklo. Ak budete mať pocit, že maska vám zabraňuje dýchať spôsobom, ktorý by bol pre vás nebezpečný, prestaňte masku používať. Veľkosť masky vyberiete veľmi jednoducho a to podľa vašej váhy.

NEVÝHODY

Ak sa pýtate, aké sú nevýhody, máme pre vás odpoveď. Masky máme v ponuke viac ako rok a zatiaľ sme sa nestretli so žiadnym negatívnym ohlasom. Ak sa potrebujete osobne poradiť, prípadne sa spýtať na viac detailov, sme tu pre vás.

Masky si môžete kúpiť tu:

PROFIGHTERS.SK
http://www.profighters.sk/profighters/eshop/72-1-ELEVATION-TRAINING-MASK
PROFIGHTERS.CZ
http://www.profighters.cz/www-profighters-cz/eshop/72-1-ELEVATION-TRAINING-MASK

Pozrite si video borca Patrika Kincla pri tréningu s Elevation maskou:

newsletter

Prihláste sa na odber nášho newslettru a získajte najnovšie informácie zo sveta bojových športov a zároveň novinky z e-shopu profighters.eu